Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tychach


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
O co chodzi ?

 

KAMPANIA ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RZECZYPOSPOLITEJ MA NA CELU ZACHĘCENIE MŁODYCH LUDZI DO ZASILENIA WOJSKOWYCH SZEREGÓW.

– Zależy nam na tym, żeby więcej młodych ludzi wstępowało do Wojska Polskiego, bo to stanowi o naszym bezpieczeństwie – powiedział szef resortu obrony Mariusz Błaszczak, inaugurując w Białce Tatrzańskiej (Małopolska) drugą edycję kampanii promocyjnej „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej”.

Min. Błaszczak w sobotę otworzył mobilny wojskowy punkt informacyjny przy stoku narciarskim w Białce Tatrzańskiej. Jak podkreślił w swoim przemówieniu, wojsku zależy na pozyskaniu młodych ludzi do służby.

– Służba w wojsku to zaszczyt, to honor, to wyróżnienie. Noszenie munduru żołnierza Wojska Polskiego jest zaszczytem. Żołnierz Wojska Polskiego jest godnie wynagradzany, a służba w Wojsku Polskim związana jest z rozwojem, z nabywaniem umiejętności, unikalnych doświadczeń – mówił.

Błaszczak przypomniał, że polscy żołnierze są aktywni na misjach „w Europie, na wschodniej flance NATO, w Afganistanie, w Iraku”.

Wojsko ma też rozbudowane kontakty z innymi armiami państw NATO, w tym z USA. – To są unikalne możliwości zdobycia doświadczeń i umiejętności – podkreślił szef MON.

Wśród innych zachęt do pełnienia służby wymienił rozwinięte wsparcie socjalne i godną emeryturę. Wspomniał też, że po ostatniej podwyżce uposażeń średnie wynagrodzenie w polskiej armii wynosi 5530 zł. – Warto przystąpić do Wojska Polskiego – przekonywał.

Szef MON wyjaśnił również, że kampania promocyjna prowadzona przez wojsko na południu Polski ma wykorzystać okres ferii i pobyt młodych Polaków na stokach narciarskich.

źródło:https://www.tvp.info/40827288/zostan-zolnierzem-rzeczpospolitej-minister-blaszczak-zacheca-mlodych-do-sluzby


Podczas zimowych ferii szkolnych od 14 stycznia do 24 lutego br. w 5 województwach na południu Polski rusza II etap kampanii Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej.  Kampania ma na celu zwiększenie liczebności Wojska Polskiego poprzez przedstawienie realiów wojskowej służby przez samych żołnierzy w bezpośrednich rozmowach z zainteresowanymi i zachęcenie do wstąpienia do wojska. Kampania będzie realizowana przez Wojewódzkie Sztaby Wojskowe z Krakowa, Wrocławia, Katowic, Rzeszowa i Kielc.

Tym razem mobilne zespoły rekrutacyjne poruszające się specjalnie oznakowanymi busami spotkacie w ośrodkach narciarskich i sportowych w województwach małopolskim, dolnośląskim, śląskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Jak dotychczas, w mobilnych zespołach będą żołnierze z pobliskich jednostek wojskowych zarówno szeregowi, podoficerowie, jak i oficerowie, których będzie można zapytać o ich doświadczenia ze służby w Wojsku Polskim. Tym razem, do zespołów dołączą studenci – podchorążowie akademii wojskowych : Akademii Wojsk Lądowych, Lotniczej Akademii Wojskowej, Akademii Marynarki Wojennej i Wojskowej Akademii Technicznej. W przerwach sportowej aktywności i zimowych atrakcji będzie można sprawdzić zalety służby w Wojsku Polskim.

 

Ministerstwo Obrony Narodowej zainaugurowało kampanię „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” 14 października 2018 roku. Pierwszy etap realizowany był

w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszały  mobilne zespoły rekrutacyjne, złożone  z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych.

Zespoły odwiedzały takie miejsca, jak centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki. Nawiązując bezpośrednie kontakty, z klientami i przechodniami,  żołnierze rozmawiali o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce czy znajdującej się w okolicy szkole wojskowej. Opowiadali o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju.

Polska armia powinna być liczniejsza, dlatego głównym celem organizatorów kampanii jest zachęcenie młodych ludzi, by planując swoją przyszłość, wzięli pod uwagę możliwość bycia żołnierzem zawodowym. O potrzebach polskich sił zbrojnych mówi się wiele, warto jednak zwrócić też uwagę na korzyści, jakie niesie służba wojskowa: stałość i pewność zatrudnienia, możliwość zdobycia wysoko specjalistycznych kwalifikacji oraz atrakcyjne perspektywy rozwoju zawodowego i osobistego.

Kampania jest odpowiedzią na wzrost społecznego zainteresowania wojskiem i zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem. Jej celem jest   zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych −  szeregowych, podoficerów i oficerów.

źródło:http://mon.gov.pl/zostan-zolnierzem/

 

 

 

    
  • BIP
pdf

Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tychach
Cyganerii 51
43-100 Tychy
tel. 261124782
fax. 261124792
wkutychy@ron.mil.pl

    
  • BIP